روزگـــار

یادداشت های یک ذهن درگیر

همین چند ماه پیش، یک زمانی بود که هر سایت و روزنامه ای را که باز می کردی، یک گوشه ای خبر از خطر “جریان انحرافی” داده بود. دانه به دانه تحلیلگران و افشاگران عزیز، صبح و شب به جریان انحرافی می پرداختند و از “ابعاد پنهان” این جریان مخوف و خطرناک پرده بر می داشتند!

حالا چند صباحی است که سکه “جریان انحرافی” بی رونق شده؛ انحراف شناسان و منحرف یابان، دیگر علاقه ای به افشاگری پیرامون جریان انحرافی ندارند؛ همه جا حرف از انتخابات و نامزدها است و کسی، خبری از “راس فتنه انحرافی” نمی گیرد.

این بدان معنا نیست که بازی مخالفان دولت تمام شده باشد. بعضی از کاندیداها برای جلب رای بیشتر، به “حامیان دولت” فکر می کنند. این عزیزان و طرفدارانشان، یک چرخش الگوواره (Paradigm Shift) انجام داده اند و از پارادایم جریان انحرافی (با بار منفی) به پارادایم حامیان دولت (با بار مثبت انتخاباتی) رسیده اند!

کسانی که متناوبا، نفر اول و دوم دولت را فراماسونر، منحرف، عامل بیگانه، مرتبط با رمالان و جن گیران، ضد ولایت فقیه، طرفدار رابطه با آمریکا، انجمن حجتیه ای و… می خواندند، حالا زیر علم کاندیدایی جمع شده اند که هشت سال با تیم حاکم بر دولت کار کرده و در تمام این سال ها، حتی یک کلمه درباره انحراف و جریان انحرافی موضعی نگرفته است.

http://asredena.com/images/newspost_images/thumb_jalil_-_masbah.jpg

کاندیدای محترم این عزیزان، همین حالا هم از موضع گیری صریح پیرامون دولت و جریان بقول آنها “انحرافی” طفره می رود؛ حداکثر برادر جانش موضع گیری مختصری پیرامون “جریان انحرافی” داشته و پیوند با آنها را “تهمت سخیف” می خواند.

کاندیدای محترم، برای اینکه همزمان نظر حامیان و طرفداران دولت را بخود جلب کند، و در کنار آن حمایت انحراف شناسان و منحرف یاب ها را داشته باشد یک بازی سیاسی راه انداخته؛ نه این طرف را می زند و نه آن طرف را؛ نه کاندیدای دولت است، و نه مخالف دولت (و جریان انحرافی)؛ سکوت اختیار می کند تا هر دو طرف را داشته باشد.

اتفاقا بازی کردن در زمین سیاست کار بدی نیست. خاتمی هم در سالهای ۷۶ و ۸۰ همین بازی را راه انداخت، از یک طرف بر روحانی و “سید” بودن خود تاکید می کرد تا رای بخشی از مذهبیون را به خود اختصاص دهد؛ از طرف دیگر بر آزادی و اصلاحات تاکید می کرد تا رای غربگراها را داشته باشد.

تفاوت جلیلی با خاتمی این است که نفر اول همواره حرف از گفتمان انقلاب اسلامی و تکلیف محوری و اسلام و انقلاب می زند. زمین بازی جلیلی، زمین مقدسات و اعتقادات این مردم است و وی در این زمین بازی، یک بازی غیراخلاقی و مزورانه براه انداخته است.

حالا کسی حرف از “جریان انحرافی” نمی زند. خطر بازگشت فراماسونری فراموش شده است. رئیس جمهور و اطرافیانش عامل انگلستان و اسرائیل نیستند. “حامیان دولت” مهم شده اند! رای ایشان مهم شده؛ مسکن مهر چقدر خوب است؛ یارانه ها چقدر خوبند؛ دولت چقدر خوب است؛ باید به محرومان پابرهنه حامی احمدی نژاد توجه کرد؛ باید رای حامیان دولت را جلب کرد.

حامیان انحراف یاب و “پایدار” کاندیدای مورد نظر، بیش از حد بروی فراموشی مردم حساب باز کرده اند. به خیالشان چند صباحی که بگذرد، مردم آنهمه سر و صدا و بی نزاکتی و شلوغی آنها درباره خطر جریان انحرافی را فراموش خواهند کرد. دوباره همه دور هم جمع خواهند شد و رای ها یک کاسه خواهند شد و کاندیدای عزیز خاکستری، رای جریانات سیاه و سفید را جلب خواهد کرد.

این خیال “خام” است…

پست های مرتبط

  • پست مرتبط وجود ندارد

۲ نظر به ““جریان انحرافی”؛ بازاری که کساد شد”

  1. روزگـــار » آرشیو » به چه کسی رای نمی دهم ؟ 1/ سعید جلیلی می گوید:

    [...] همانطور که قبل از این نوشتم، عدم موضع گیری شفاف و صریح دکتر جلیلی درباره دولت (شخص [...]

  2. مبارزه – رسانه دانشجویان خط امام » به چه کسی رای نمی دهم؟ ۱/ سعید جلیلی می گوید:

    [...] همانطور که قبل از این نوشتم، عدم موضع گیری شفاف و صریح دکتر جلیلی درباره دولت (شخص [...]


درباره نویسنده

......................دغدغه دارم. همین

تماس با نویسنده

پست های مرتبط

  • پست مرتبط وجود ندارد

آمار

  • کاربران حاضر: 1
  • کل بازدیدها: 132298