روزگـــار

یادداشت های یک ذهن درگیر

بایگانی برای اسفند, ۱۳۸۸

تنها فیلمی که در جشنواره امسال دیدم “لطفا مزاحم نشوید” محسن عبدالوهاب بود که به نظرم فیلم فاخر و بسیار جالبی بود. از قضا هنگام خروج از سالن وزارت ارشاد در راهرو، پشت سر جناب رامین قرار گرفتم. کنجکاوی رسانه ای (همان فضولی خودمان) باعث شد گوشهایم را تیز کنم و تحلیل ایشان درباره فیلم مذکور را که در گوش شخص کناردست ایشان می نشست، بشنوم. “…تازه این فیلم، جزو فیلم های خیلی بد جشنواره نیست. فیلم هایی امسال نمایش داده شدند که بسیار زشت و توهین آمیز بودند. اصلا حیا را زیر پا گذاشتند. فیلمهایی به مراتب بدتر از این فیلم…”.

به رفیق شفیقمان گفتم چقدر بامزه می شد اگر جناب معاون مطبوعاتی، با حفظ سمت مسئولیت معاونت سینمایی را نیز بر عهده می گرفت!

احمدی نژاد را نمی فهمم. از طرفی به قوه قضائیه ایراد می گیرد که چرا در برخورد با مطبوعات زیاده روی کرده و روحیه دیکتاتوری دارد، از طرف دیگر شخصی را در سمت معاونت مطبوعاتی گماشته که تحمل رسانه ای اش تقریبا صفر است؛ تذکر های پی در پی می دهد؛ پشت سر هم توقیف می کند و خود را نیز” یک فرد رسانه ای” می داند!

این عملکرد غیرمنطقی و کارنامه غیرقابل دفاع معاونت مطبوعاتی دولت دهم در شرایطی صورت می گیرد که معاونت سینمایی وزارت ارشاد توانسته با برداشتن گامهای حساب شده، خود را به منتقدین دیکته کند و فضای با نشاط و معقولی در عرصه سینما بوجود آورد.

اگر بخواهیم نگاهی به گذشته داشته باشیم، روشن است که  در سال های دولت نهم، مطبوعات، آزاد ترین دوران تاریخ پس از انقلاب را (حداقل از نظر تعداد نشریات مجوز گرفته و توقیف شده در قیاس با گذشته) به خود دیدند.  مردم نیز دریافتند که ادعاهای آنطرفی ها مبنی بر فضای بسته مطبوعاتی صحت ندارد و چندین و چند روزنامه، صبح تا شب مشغول گیردادن و نثار کردن فحش و فضیحت به رئیس جمهور و دولت هستند.دولت نیز، ثمره این فضای آزاد را که رای ۲۴ میلیونی مردم بود، دید و چشید.

این در حالی است که در دولت دهم به علت  قرار دادن یک فرد غیررسانه ای در یک جایگاه صد درصد حرفه ای و رسانه ای، فضای مطبوعات، نشاط لازم را ندارد و تذکر پشت تذکر است که از معاونت مطبوعاتی می رسد.

امیدوارم تا دیر نشده، چاره ای اندیشیده شود و کار به کاردان سپرده شود…


لطفا پاسخ دهید
۱۲ ۵م, ۱۳۸۸

یک سئوال چند گزینه ای به ذهنم رسیده. لطفا گزینه مطلوب را انتخاب کنید…

به نظر شما، چرا ایران بعد از گذشت چهارسال از ظهور جرثومه ای بنام عبدالمالک ریگی، توانسته با این اقتدار او را دستگیر کند اما آمریکا قریب به پانزده سال است که از دستگیری بن لادن عاجز است؟

۱) سرویس های اطلاعاتی آمریکا از ایران ضعیف ترند

۲) آمریکا اصولش دلش نمی خواهد بن لادن دستگیر شود

۳) بن لادن همان “واتو واتو” است و اصلا نمی شود او را دستگیر کرد

۴) در کامنت ها جواب می دهم!

پی نوشت ۱: بیانیه جندالله درباره دستگیری ریگی: ” امروز سه شنبه حادثه ای تلخ و دردناک رخ داد که قلب میلیونها انسان آزاده را در ایران و بلوچستان به درد آورد”
پی نوشت۲: یادش بخیر:)


دوباره
۱۲ ۳م, ۱۳۸۸

حالا که از مشکلات سنگین این چند ماه فارغ شده ام، یکبار دیگر می توانم با خیال راحت بنویسم.

دوباره شروع می کنم.

دوباره…درباره نویسنده

......................دغدغه دارم. همین

تماس با نویسنده

آمار

  • کاربران حاضر: 1
  • کل بازدیدها: 132214