روزگـــار

یادداشت های یک ذهن درگیر

بایگانی برای دسته حرف اول

“زمانی که خبر شهادت دکتر شهریاری را شنیدم حال من مانند روزی بود که خبر شهادت مسعود را به من دادند. روز تشییع پیکر شهید شهریاری هر کدام از مسئولان را که می‌دیدیم با آنها دعوا می‌کردم که فکر می‌کنید امثال مجید و مسعود آسان به دست آمده‌اند که راحت می‌نشینید تا هر ۱۰ ماه یکبار یکی از این سرمایه‌ها را ترور کنند. واقعا فکر می‌کنم حداقل بیست سال طول بکشد تا چنین افرادی جایگزین شوند که توانمندی و تعهد داشته و حاضر باشند جانشان را در این راه بگذارند.”

گفتگوی جالب همسر شهید علیمحمدی با خبرگزاری دانشجو را از اینجا بخوانید.


جزئیات بیشتری درباره توافق ژاپن و انگلستان برای تولید و توسعه مشترک سلاح را از اینجا بخوانید.

کسی شک دارد که اولین گام در رسیدن به صلح، برچیده شدن سلاح های کوچک و بزرگ است؟


“اگر آب زلال و سالم و پاک در برکه فرهنگ کشور زیاد باشد، امکان تحمل آثار ناهنجار بالا می رود، چون آنها ضریبی پیدا نمی کند و مستحیل می شود ولی اگر داشته های شما قلیل باشد، کم‌ترین فعالیت دشمنان و معاندان فضا را آلوده خواهد کرد و غلط ترین شیوه مبارزه با ناهنجاری ها در عرصه فرهنگ، اکتفا به ممیزی و حذف است.

در زمانی که بهشتی و مطهری و خامنه‌ای و مفتح و… بودند، احسان طبری و… هم اگر حرف نادرستی می‌زدند، به جایی برنمی‌خورد و در میان نظرات ناب اسلامی حل می‌شد. الان هم می‌گوییم که اگر ما سالی ده تا “قلاده‌های طلا” و “آژانس شیشه ای” و نیاز و… داشته باشیم، ایرادی ندارد که غرب‌زده‌ها هم برای خودشان فیلم بسازند. آوینی علاوه بر نقد، از خیلی اثرهای خوب هم حمایت می‌کرد. از حاتمی‌کیا و فراستی بگیر تا داوودنژاد و…”

بخش هایی از مصاحبه وحید جلیلی با رجانیوزدرباره نویسنده

......................دغدغه دارم. همین

تماس با نویسنده

آمار

  • کاربران حاضر: 1
  • کل بازدیدها: 132228